Jel İlaçlama 

Ülkemizde 2000 yılından beri uygulanan ilaçlama yöntemlerinden biri olan jel ilaçlama kaliteli ve insan sağlığı açısından zararsız olan bir böcek ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde jel şeklinde olan ilacı yiyen böcek yuvasına dönecek  ve yuvasında ölecektir.

Bu böceklerin ölülerini yiyen diğer böcekler de ilacın etkisiyle ölür. Bu sayede zincirleme şeklinde böcek ölüsü yiyen tüm böcekler ölecektir. Burada önemli olan jelin kalitesidir. Yalnızca bir böceğin ilacı yiyerek ölmesi, yavruların ve diğer böceklerin de ölmesini sağlayacaktır.

Jel İlaçlama İşleminde Kaliteli Ürün Kullanımı

Uzun süre etkili olan jel ilaçlama işlemi son derece kaliteli olan bir işlemdir. Bu işlem özellikle hamam böcekleri üzerinde çok daha fazla etki eden bir ilaçlama şeklidir. Çevreye ve insan sağlığına zararlı olmayan  jel ilaçlama işlemi, ilaçlama firmaları tarafından uygulanmakta olan kısa süreli bir işlemdir.

Bu işlemin uygulanması için evcil hayvanları ya da insanları dışarı çıkarmak gerekli  değildir. Kokusu olmayan bu işlemde kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek bulunmaz.

Ev ortamında ilaçlama yapılmadan önce herhangi bir  hazırlık yapılmasına ve ilaçlama sonrasında temizlik yapılmasına gerek yoktur.

Uzun süre etkisi devam eden jel ilaçlama haşere grubu dışında hiçbir canlıya zarar vermemekte ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir yöntemi oluşturmaktadır. Kertenkele, kırkayak ve hamamböceği gibi canlılar jel ilaçlama yöntemi uygulanarak kolayca yok edilebilmektedir.