Kertenkele İlaçlama

Kertenkele, kapalı alanlarda bulunması sıkıntı yaratan, ev hanımları ya da hane halkını ürküten canlılardan biridir. Bu canlılar açık ve kapalı alanlarda rahatlıkla yaşama özelliğine sahiptir.  Böcek ve haşere ilaçlama yöntemleri içinde en zor   uygulama şekline sahip olan ilaçlama şekli kertenkele ilaçlama işlemidir.

Bu canlılar kesinlikle ev ortamında ilaçlama seçenekleriyle yok edilememekte ve aynı zamanda ucuz kertenkele ilaçları bu canlıları öldürmek için yeterli olmamaktadır. Bu sebeple kertenkele ilaçlama hizmetinde hizmetin alınacağı şirketi doğru seçmek son derece önemlidir.

Kertenkele İlaçlama Hizmetleri

Böcek ilaçlama sistemlerinde bazı haşereleri daha kolay bir şekilde imha etmek mümkündür. Ancak kertenkeleyi imha etmek çok da kolay olmaz. Bazı böcekler spreyli ilaçlama şekli ile yok edilebilirken, kertenkeleyi yok etmek için sisleme yöntemini kullanmak gerekir.

Kertenkele imhasında kullanılan ilaçlar güçlü bir etkiye sahip olan ilaçlardır. Bu nedenle kertenkele ilaçlama hizmetinin fiyatı daha farklı ve biraz daha yüksek olacaktır. Ancak kertenkelelerden korunmak için bu hizmeti almak aciliyet gerektirir.

Ev bahçelerinde, bodrumlarda, teras ve tavan aralarında rastlanılan bu canlılar, kişilerin kendi başlarına yok edebileceği canlılardan değildir. Bu canlıların ev ortamında bulunması ev halkı tarafından yadırganmakta ve aynı zamanda korku oluşturmaktadır.

Bu nedenle acilen ilaçlama hizmeti almayı gerektirecektir. İlaçlama hizmetinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktayı ise kullanılan ilaç ve solüsyonların niteliği oluşturur.