Böcek İlaçlama Hakkında

Sizi Böcek İlaçlama sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

Böcekler evlerde görüldüğü zaman pek çok kişi tarafından paniğe neden olan canlılardır. Esas yaşam alanları doğa olmasına rağmen bu zararlılar zaman zaman insanların yaşam alanlarına da girebilmektedir.

Ancak böceklerin insanların yaşam alanlarını işgal etmeleri, mücadele edilmesi gereken bir durumdur. Böceklerle yapılacak mücadele, profesyonel bir uğraştır. Her ne kadar bireyler evlerinde böcek gördükleri zaman kendileri geleneksel yöntemler ile müdahale etmeye çalışsalar da bu uzun vadede daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecek bir durumdur.

Böcekler ile mücadelede en etkili yöntem, böcek ilaçlama yöntemidir. Ancak bu ilaçlama işlemi de profesyonel olarak yapılmalıdır. Nalburlardan ya da zirai ilaç satan yerlerden satın alınan böcek ilaçlarının evlerde gelişigüzel kullanılması, sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden de böceklerin, insan yaşam alanlarında görüldüğü ilk anda, ilaçlama işlemine başvurulmalıdır.

Sıvı İlaçlama 

Böcek ilaçlama konusunda kullanılan çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemlerin her birinin etki derecesi farklıdır. Böcek ilaçlama hizmeti veren firmalar, ilaçlanacak alanda bulunan böcekleri analiz ettikten sonra bu konuda karar vermektedir.

Sıvı ilaçlama yöntemi, böcek ilaçlama konusundaki en güçlü yöntemdir. Bu yöntem ile dayanıklılığı yüksek olan böcekler kolaylıkla öldürülebilmektedir.

Sıvı ilaçlamanın en büyük yararı, daha yumurtadan çıkmamış olan böcekleri de ortadan kaldırabilmesidir. Bir böceğin, birkaç ay içerisinde 200’e yakın yumurta bırakabildiği göz önüne alındığı zaman, yumurtaların ilaçlanması böceklerin ilaçlanmasından daha önemli hale gelmektedir.

Sıvı ilaçlama yönteminde ilaç sıvı halde bir püskürtme kabının içerisine doldurulur. Daha sonra bu kap sayesinde böceklerin görüldüğü alanlara ve yaşayabilmeleri muhtemel olan alanlara püskürtme yapılarak ilaç dağıtılır. Sıvı ilaçlamada kullanılan böcek ilacı, güçlü kimyasal bileşenlerden meydana gelmektedir.

Kokusuz İlaçlama

İlaçlama yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de kokusuz ilaçlamadır. Sıvı ilaçlama yönteminde olduğu gibi bu yöntemde de ilaç bir püskürtme kabına doldurularak böceklerin yaşam alanlarına püskürtülür.

Kokusuz ilaçlama yönteminin sıvı ilaçlama yönteminden tek farkı, kullanılan ilacın herhangi bir kokusunun olmamasıdır. Bununla birlikte, sıvı ilaçlama yöntemine göre daha güçsüz bir ilaçlama yöntemidir.

Bu yöntem, dayanıklılık konusunda orta düzeyde olan böceklerin ilaçlanmasında tercih edilmektedir. Tahtakurusu gibi güçlü böcekler ile mücadelede bu yöntem pek etkili değildir. Ayrıca direnci yüksek böceklerin yumurtaları üzerinde de yeterince etkili değildir.

Jel İlaçlama

İlaçlama yöntemleri arasında etkisi en düşük ve sonucunu da uzun vadede gösteren yöntem, jel ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde, böcekler için cezbedici besinler barındıran ama aynı zamanda da öldürücü zehir içeren bir jel kullanılmaktadır.

Tüp halinde olan bu jel, duvarların çatlaklarına ve böceklerin genellikle yürüdükleri alanlara uygulanmaktadır. Jelin uzun süre yüzeyde kalması mümkündür.

Ancak çocukların elinin altında ya da oyun alanlarında bu uygulamanın yapılmaması tavsiye edilmektedir. Zehirli jel, böcekler üzerinde hemen etki göstermez ancak uzun vadede kitlesel ölümlere ve böcek sorununun çözümüne neden olur.

Jeli yiyen böcekler daha sonra yuvalarına döner ve burada ölürler. Ölü böceği yiyen diğer böcekler de aynı şekilde zehirlenerek ölürler. Bu döngünün tüm koloni içerisinde yaygınlaşması ile böcekler de ortadan kaybolurlar.

Ancak jel ilaçlama yöntemi, böceklerin yumurtalarına karşı herhangi bir etki göstermemektedir. Kalan yumurtalar, daha sonra yeniden üreyerek ikinci bir istila tehlikesinin ortaya çıkmasına yol açabilirler. 

İlaçlama Yeterli Mi?

Böceklerle mücadele konusunda ilaçlama en etkili yöntemdir. Ancak ilaçlama yapılmasına rağmen böcek sorunu zaman zaman yeniden ortaya çıkabilmektedir.

İlaçlama yapıldıktan bir süre sonra böceklerin yeniden ortaya çıkmaları, ilaçlamanın etkisiz olduğu anlamına gelmez. İlaçlama sonrasında böceklerin hangi yol ile insanların yaşam alanlarına sızdığı tespit edilmeli ve bu yollar da kapatılmalıdır.

Sızma yollarının açık kalması, ilaçlamada ölseler bile daha sonra yeni böceklerin gelmesine neden olur. Özellikle kırsal alanlarda bulunan evlerde ya da geniş bahçesi olan evlerde bu durum sıklıkla söz konusu olabilmektedir.

İlaçlama yapılıp ev ortamında bulunan tüm böcekler temizlendikten sonra tüm çatlaklar ve böceklerin kendilerine yol olarak kullandıkları alanlar onarılmalıdır.

Böcek sorununun kalıcı olarak çözülebilmesi açısından bu durum gereklidir. Aksi halde böcek ilaçlama işleminin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekebilir.

İlaçlama Zararlı Mı?

Böcek ilaçlama konusunda kullanılan çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları insan sağlığı açısından zararlıdır. Sıvı ilaçlama yöntemi, insan sağlığı açısından en zararlı olan yöntemdir.

Bu nedenle de sıvı ilaçlama yapıldığı zaman ortamda maskesiz ve koruyucu gözlüksüz durulmamalıdır. İlaçlama işlemi bittikten sonra 8 saat ortama girilmemeli ve daha sonra da 1-2 saat ortam havalandırıldıktan sonra girilmelidir.

Ayrıca sıvı ilaçlama yapılacak olan alanlarda açık şekilde gıda malzemeleri de bırakılmamalıdır. Kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemlerinde ise insan sağlığı açısından herhangi bir zarar söz konusu değildir.

Koruma olmadan da ilaçlama yapılan alanlarda bulunabilmek mümkündür. Ancak jel ilaçlama için kullanılan jel maddenin çocukların bulunmadığı alanlarda uygulanması önemlidir. Gerekli tedbirlerin alınması durumunda ilaçlama yöntemlerinin herhangi bir zararı yoktur.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. İlaçlama yapılacak olan alanın, ilaçlama öncesinde analiz edilmesi ve bulunan böcek türüne göre ilaçlama yapılması gereklidir.

Bu durum, ilaçlama için gereksiz maliyet oluşmasının da önüne geçmek açısından da önemlidir. Kullanılacak ilacın türü ve ilaçlanacak alanın genişliği gibi faktörler, ilaçlama fiyatlarına etki etmektedir.

Ancak kalitesiz ilaçlama hizmet almak ya da kalitesiz ilaç kullanarak ilaçlama yaptırmak, ucuz olsa bile kesin çözüm sunmayabilir. Bu nedenle de böcek ilaçlama konusunda maliyetten kaçınılmaması gereklidir. İlaçlama konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ilaçlamayı yapacak olan firmanın deneyimli olmasıdır.

İlaçlama konusunda yeterli birikimi olmayan ve böcek türlerini tanımayan kişilerin yapacağı ilaçlama istenilen sonucu vermeyeceği gibi, sorunun kalıcı hale gelmesine de neden olabilir.

Evlerde Böcek Tespiti

Böcekler bazen gözle görülmezler ancak varlıklarını çeşitli şekillerde hissettirirler. Bu izleri takip ederek evlerde böceklerin olup olmadığını test etmek mümkündür.

Sabah uyanıldığı zaman ciltte görülen kızarıklık ve ona eşlik eden kaşıntı, böceklerin var olduğunun en net delilidir. Bunun yanında yatak çarşafında kırmızı kan damlacıkları da görülüyorsa, böceklerin varlığının kesin olduğunu söylemek mümkündür.

Bu durumda ev daha detaylı bir şekilde incelenmeli ve gerekli olan ilaçlama işlemi zaman kaybedilmeden yapılmalıdır.

Böceklerin İnsanlara Zararları 

Böcekler, her şeyden önce kötü görünümleri ile insanların tiksinmesine neden olurlar. Ancak tek zararları bu değildir. Büyük çoğunluğu kan emici olan ve insanların kanını emen böcekler, kişiden kişiye kan yolu ile bulaşan hastalıkların taşınmasında önemli rol oynamaktadır.

Bunun yanı sıra hassas cilde sahip olan kişilerde cilt kızarıklıklarına ve kaşıntılara bağlı olarak deri tahrişinin yaşanmasına da neden olabilirler. Bazı böcek türleri ise doğrudan zehirlidir ve ısırıkları ile insanları öldürebilir ya da kötü reaksiyonların ortaya çıkmasına yol açabilirler.

Tüm bu olumsuzluklardan korunmak için yapılması gereken şey, böceklerin görüldükleri andan itibaren en kısa süre içerisinde profesyonel ilaçlama hizmet almaktadır. Unutulmamalıdır ki böceklerle mücadelede en etkili yöntem, böcek ilaçlama yöntemidir.

Böcek ve Haşere Türleri

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!