Haşere İlaçlama Hakkında

Sizi Haşere İlaçlama sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

Haşere İlaçlama

Yaşam alanlarında insanların sağlığını sık sık rahatsız eden ve son derece zararlı olan haşerelerin belirli periyotlarda ilaçlanması gerekiyor. Bu zararlıların tamamen ortadan kaldırılabilmesi için yapılacak çalışmaların amatörce yapılması da kişi sağlığını tehdit etmesi profesyonel firma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Haşere ilaçlama sayesinde hem iş yerlerinde hem de evlerde büyük sorun haline gelen tüm böceklerden kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

Haşere ilaçlama süresi ve kullanılan kimyasallar büyük bir titizlik gerektirmektedir. Özellikle bu kimyasalların haşerenin türüne göre seçilmesi de son derece önemli detaylardan biridir. Hastalıkların en önemli taşıyıcıları olan haşereler hayatın büyük çoğunluğunda insanların en yakınlarında bulunuyorlar. Bu nedenle de en etkili kimyasalların tercih edilmesi ve bu kimyasalların insan sağlığına da zarar vermemesi gerekiyor.

Haşere İlaçlamanın Önemi

Haşere ilaçlama uygulamasının önemi her geçen zaman diliminde biraz daha önem kazanmaktadır. Birçok kirli ortamda gezen ve insanların hastalanmasına neden olan bu zararlılar dışarıdan topladıkları mikropları evlere ve iş yerlerine getirmektedir. Bununla da kalmayan bu böcekler insanların üzerinde dolaşır ve gece uykularında onları ısırarak hastalık mikroplarının vücuda yerleşmesine neden olur.

Bunlara ek olarak insanların yedikleri yemeklerin çevresinde de dolaşan ancak gözle görünmeyecek kadar küçük olan haşereler evlerin ve iş yerlerinin her yerinde olabilecek türden yaratıklardır. Bunlardan kurtulmak için de kişilerin yapması gereken profesyonel bir ilaçlama firması ile anlaşarak kökten bir çözüm üretmektir.

Haşere İlaçlama İçin Neden Profesyonel Firmalar?

Haşere ilaçlama uygulamasında profesyonel firmalar ile çalışılmasının birçok farklı nedeni ve avantajı vardır. Her şeyden önemlisi bu uygulamaları yapacak olan personeller haşereleri ve onların yuvalanacağı yeri en iyi bilen kişilerdir.

Bir ilaçlama sırasında ne kadar dozda kimyasal kullanılması gerektiğini, nerelerin ilaçlanması gerektiği hakkında bilgi sahibidirler. Bunların yanında mevcut haşereler dışında daha sonra ortama gelecek olan haşerelerin geliş yollarının nasıl kapatılacağını da yine bu kişiler en iyi şekilde bilmektedirler. Bu nedenle de ilaçlama konusunda geçici çözümler yerine uzun süreli çözümler üreten bir firma ile çalışmak son derece önemli bir detaydır.

Haşere İlaçlamanın Avantajları Neler?

Haşere ilaçlama yaptırmanın birçok önemli avantajı olduğundan bahsedilebilir. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  1. Haşere ilaçlama ile hastalık mikroplarını taşıyan tüm zararlılar ortadan kalkar.
  2. Olası bir böcek türemesi ile karşılaştıysanız bunun önüne geçebilirsiniz.
  3. Muhtemel bir yumurtlama evresinde ise bu durum yayılmadan önlenmiş olur.
  4. Böceklerin ortamlarda gezmesini engelleme imkânı bulursunuz.
  5. Haşere ilaçlama sırasında kullanılan kimyasallar insanların, ev hayvanlarının ve bitkilerin zarar görmesine neden olmaz.

Tamamen insan sağlığına dost olan kimyasalların kullanılması haşere ilaçlama sırasında kişilerin evlerinden ayrılmasına da gerek duyulmaz. Biraz havalandırmak yeterlidir ve sonrasında günlük rutine devam edilebilir. 

Haşere İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Haşere ilaçlama konusunda birçok farklı yöntemden bahsedilebilir. Bu yöntemler arasından seçilecek bir ilaçlama türünün mutlaka haşerenin türüne ve karakterine uygun olması gereklidir. Haşere ilaçlamada kullanılan yöntemler şunlardır:

  • Kokulu Haşere İlaçlama Yöntemi

Kokulu olarak yapılan haşere ilaçlama uygulaması daha çok parazitlerin ve haşerelerin en çok kullanıldığı alanlara yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde çok kısa bir sürede haşerelerin yok olması sağlanır. Uygulama sonrasında mutlaka mekânın 2 saat ile 4 saat arasında kapalı kalması gerekiyor. Sonrasında ise havalandırma yapılmalı ve kişiler mekâna o şekilde girmelidir.

  • Kokusuz Haşere İlaçlama Yöntemi

Kokusuz haşere ilaçlama yöntemi daha çok sıvı malzemelerin püskürtülmesi ile yapılan uygulamalardır. Uygulama sırasında kişilerin mekânlarını terk etmesi ya da ilaçlama anında ortamda bulunmaması gerekir. Bir süre kapalı kalan ortamda açıkta gıda maddesi bulundurulmamaya özen gösterilmelidir.

  • Jel Şeklinde Yapılan Haşere İlaçlama

Haşerelerin yok edilmesinde kullanılan yöntemlerden birisi de jel kullanımıdır. Bu uygulama daha çok restoranlarda, mutfaklarda ve yemekhane gibi ortamlarda tercih edilmektedir. Jel olarak yapılan ilaçlama sırasında etkili bir koku ortaya çıkmaz. Bu da kişilerin mekânı terk etmesini gerektirmez. Aplikatör yardımı ile yapılan bir ilaçlamadır.

  • Termal Flog İle Yapılan İlaçlama

İlaçlama yöntemlerinden birisi de Termal Flog cihazı ile yapılan sıcak sisleme yöntemidir. Bu yöntem daha çok göller, çöplükler, ağaçlık alanlar, nehir ve diğer açık alanlarda yapılan bir uygulamadır. Sivrisinek, karasinek gibi zararlıların temizlenmesinde daha çok kullanılmaktadır.

  • Ulv Cihazı ile Soğuk Sisleme

Bu yöntem de yine zararlılardan kurtulmak için son derece profesyonel bir ilaçlama yöntemidir. Alan spreylemesi olarak da bilinen bu yöntemde ulv cihazları kullanılır. Bu cihazlar benzinle çalışır ve damlacık sistemlidir.

Haşere İlaçlama Hangi Periyotlarda Yapılmalıdır?

İş yerlerinin ve evlerin ilaçlanmasında önemli birçok detay vardır. Bunlardan birisi de bu alanların hangi periyotlarda ilaçlanması gerektiğidir. İlaçlamanın etkileri ile uzun bir süre ortalıkta görünmeyen zararlılar ilaçların etkilerini yitirmeye başlaması ile birlikte tekrar görülmeye başlayacak hatta kısa bir süre içerisinde çoğalmaya başlayacaktır. İlaçlama uygulaması sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu bu işlemleri belirli dönemlerde yaptırmaktır.

Haşere ilaçlamada periyotlar belirlenirken mekânların durumu da son derece önemlidir. Sağlık kurumlarının ilaçlanması daha sık şekilde yapılırken evlerde yapılan ilaçlama hizmetlerinden yılda iki defa yararlanmak yeterli oluyor. Aynı zamanda bu periyodu belirleyen bir diğer unsur ise böceklerin ve kemirgenlerin yoğunluk derecesi ile ne kadar sürede türedikleri konusudur. Fabrika gibi kalabalık ortamlarda ve depolarda böceklerin üremesi daha hızlı şekilde olmaktadır. Bu tarz alanlarda daha sık şekilde ilaçlamadan yararlanılmalıdır. Ancak zararlının türü ve mekân özellikleri gibi konular bu periyodun belirlenmesinde son derece önemlidir.

Haşere İlaçlamanın İnsan Sağlığı Açısından Önemi

Haşere ilaçlama hizmetinden yararlanmak kişi sağlığı açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. İlaçlama sırasında kullanılan kimyasallar onaylı olmak durumundadır. Bu sayede kişiler kimyasallardan etkilenmedikleri gibi evlerinde ve iş yerlerindeki zararlılardan da kurtulma imkânı bulabiliyorlar.

Haşereler her yerde gezdiği için birçok farklı mikrop türünü üstlerinde taşıyabilme kapasitesine sahiptirler. Taşıdıkları bu mikropları da insanların yaşam alanlarına bırakarak onların sağlıklarını büyük ölçüde riske sokarlar. İlaçlama yöntemleri ile bu haşerelerin etrafta dolaşması engellenir ve mikrop bırakma riskleri ortadan kalkar. Haşere ilaçlama işlemlerinin bu nedenle belirli periyotlarda yapılması ve bu risklerin yıl boyunca oluşmaması gerekir.

Haşere İlaçlama İçin Profesyonellerle Çalışın

Haşere ilaçlama yapmak her kişinin altından kalkabileceği bir durum değildir. Bu ilaçlamanın yapılmasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli unsur vardır. Her şeyden önemlisi iyi bir ilaçlama yapılabilmesi için mutlaka profesyonel bir firma ile düzenli çalışmak gerekir. İlaçlama firmaları hangi alanda ne kadar dozda kimyasal kullanacaklarından haşerenin türüne göre hangi kimyasalı kullanmaları gerektiğini en iyi şekilde bilirler.

Amatörce yapılan bir ilaçlama hizmeti haşereler için kesin bir çözüm olmayacaktır. Bunun yanında bu ilaçlama insan sağlığını da büyük bir riske atacaktır. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için de alanında en iyisi olan bir firmadan destek almak gerekiyor. Bu hizmetler periyodik alınır ise daha da etkili olur.

Böcek ve Haşere Türleri

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!