İlaçlama Hakkında

Sizi İlaçlama sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

İlaçlama

İnsanların yoğunlukta olduğu yerlerde birçok risk kaçınılmaz olmaktadır. Bu riskler arasında böcekler ve taşıdıkları mikroplar ilk sıralarda yer alıyor. Lağım çukurlarında ve daha birçok yerde gezen böcekler aynı zamanda insanların yemek yediği, uyuduğu, oturup zaman geçirdiği yerlerde de gezebiliyorlar. Gezdikleri yerlerde mikrop bırakarak hastalık riski ortaya çıkaran bu haşerelerden kurtulmak ise sanıldığı kadar kolay değildir. En etkili çözüm genelde ilaçlama yöntemleridir.

Etkili bir ilaçlama yapılarak böceklerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Ancak bu uygulamalar için profesyonel firmalardan destek almak büyük bir önem taşıyor. Hemen her alanda yapılan ilaçlama uygulaması sayesinde böceklerden ve kemirgenlerden kurtulmak mümkündür. Ancak bu uygulamalar için üzerinde durulması gereken konular vardır.

İlaçlama Yaptırmanın Önemi

İlaçlama yaptırmak her mekân için önemli bir detaydır. Son derece önemli olan bu uygulamalar sayesinde kişiler hem kendilerini hem de çevrelerini ciddi hastalık risklerinden koruma imkanı buluyorlar. İlaçlama uygulamaları sayesinde haşere ve kemirgenler uzun bir süre insanların bulunduğu ortamda görünmez. Bunun yanında bu zararlılar dışarıdan da mekâna girme imkanı bulamaz.

İlaçlama yaptırmak için bu alanda hizmet veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Bu uygulamalardan düzenli olarak yararlanmak kişilerin sağlığını yakından ilgilendirdiği gibi salgın hastalıkların önüne de geçerek toplumsal olarak yaşanacak felaketlerin de önüne geçilebilmektedir. İlaçlama için mekân ve zaman kısıtlaması bulunmuyor.

İlaçlama Yaptırmanın Avantajlarını Değerlendirin

İlaçlama yaptırmak birçok bakımdan önemli olan işlemlerdir. Her şeyden önemlisi kişilerin bu konuda titiz davranması ve düzenli olarak ilaçlama firmalarından destek almak gereklidir. İlaçlama yaptırmanın avantajları ise şunlardır;

  • İlaçlama sayesinde mekânda bulunan böcek ve kemirgenler tamamen temizlenir.
  • Ortama yeni gelecek olan tüm haşerelerin yolları kesilir ve mekâna girişleri kimyasallar ile engellenir.
  • Yuva yaptıkları alanlar ilaçlama ile yumurtlama sonrası çoğalmaları engellenir.
  • İlaçlamanın belirli periyotlarla yapılması böcek oluşumunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Tüm bu avantajlı yönleri düşünüldüğünde böcek ilaçlama hizmetleri mutlaka faydalanılması gereken hizmetler arasında yerini almaktadır. Üstelik bu işi yapan firmalar sizleri her türlü ilaçlama detayı konusunda da haberdar ediyorlar.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

İlaçlama yöntemleri arasında farklı alternatifler vardır. Bu yöntemler arasından seçim yapmak ise profesyonellik gerektirir. İlaçlama olarak en çok tercih edilenlerden birisi kokulu uygulamadır. Bu uygulama sırasında etrafa yoğun ve keskin bir koku yayılır. Kişiler bu ilaçlama yapıldığında birkaç gün mekânı kapalı tutmak durumundadırlar. Aynı zamanda ilaçlamanın yapıldığı yerde insanların bulunmaması da önemlidir.

Bir diğer yöntem ise kokusuz uygulama yöntemidir. Bu uygulama sırasında etrafa koku yayılmaz ve sıvı malzemelerin püskürtülmesi ile yapılan uygulamadır. Bu ilaçlama yöntemi kullanıldığında mutlaka açık alanda yemek ya da gıda maddesi bulundurulmamalıdır.

İlaçlama yöntemlerinden bir diğeri ise termal flog cihaz ile yapılan ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde su, mazot ve yağ içerisinde eriyebilen yapıda kimyasallar kullanılır. Sıcak sisleme adı verilen yöntemler kullanılmaktadır. Geniş açık alanlar ve çöp çevreleri bu ilaçlama ile temizlenmektedir.

Ulv cihazı ile soğuk sisleme olarak yapılan ilaçlama yöntemi ise ciddi anlamda risk taşıyan zararlıların temizlenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Jel ilaçlama da bilinen bir yöntemdir ve iş yerleri açısından son derece idealdir. Etkili bir kokusu olmayan jel ilaçlama daha çok mutfak, yemekhaneler ve restoran gibi ortamlarda tercih edilen ilaçlama yöntemidir. Haşerelere karşı çok fazla etki sunan bu yöntemler profesyonel firmalar tarafından denenen yöntemler arasında yer almaktadır. 

İlaçlama Yöntemi Neye Göre Seçilir?

İlaçlama yöntemlerinin seçilmesi belirli kriterlere göre yapılmaktadır. Bir yöntemin seçilmesi için öncelikle hangi alanda ilaçlama yapılacağı ve ne tür bir zararlıya karşı mücadele edileceği bilinmelidir. İlaçlama uygulamalarında yöntem belirlenirken haşere miktarı, türü, bu haşerelerin çoğalma hızı, karakteri, değişim geçirip geçirmediği gibi konular dikkate alınmaktadır. Tüm bu konular dikkate alındıktan sonra en etkili yöntemin hangisi olması gerektiğine karar veriliyor.

Genelde ilaçlama sırasında en çok kullanılanlar kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemidir. Mekânların türü de bu yöntemlerin seçiminde önemli bir belirleyicidir. Standartları yüksek olan bir ilaçlama hizmeti almak isteyenlerin tek yapması gereken ise bu uygulama esnasında mutlaka gereken önemli püf noktalara uymaktır. Havalandırma işlemlerinin yapılması ve ilaçlama sonrası temizlik gibi konular hakkında profesyonellerden bilgi almak gereklidir.

İlaçlama İnsan Sağlığını Tehdit Eder Mi?

İlaçlama her ne kadar insan sağlığını koruma altına almak için yapılıyor olsa da bu uygulamalar amatörce yapıldığında kişiler açısından ciddi riskler ortaya çıkarıyor. Amatör şekilde yapılan ve hangi kimyasalın ne tür zararlıda kullanıldığı bilinmeden uygulanan ilaçlamalar kişi sağlığına zarar vermekle kalmıyor aynı zamanda zararlıları da ortadan kaldırmıyor. Aksine yeterli kimyasal kullanılmadığında bu canlılar kimyasallara karşı daha fazla direnç kazanma imkânı elde ediyor.

İlaçlama yaptırmak için kişilerin mutlaka titiz davranması gerekiyor. Bu alanda gerekli izin ve yetki belgeleri olan firmalardan destek alınmalıdır. Tamamen profesyonellerin görevlendirildiği ilaçlama hizmetlerinde sağlığınızı riske atacak bir durum bulunmaz. Bunun yanında tüm zararlı canlılardan da kısa sürede kurtulma imkânı bulursunuz.

Böcek İlaçlamada Yeni Nesil Hizmetler

Böcek ilaçlama hizmetleri günümüzde oldukça yaygınlık göstermeye başlamıştır. Hemen her mekânın ilaçlanmasında kullanılan bu teknikler kişilerin uzun süre böceklerden kurtulmasına imkan yaratmaktadır. İlaçlama uygulamalarının yeni nesil tekniklerle yapılması kişilerin bu süreci daha kolay atlatmasına yardımcı oluyor. Standartları yüksek bir ilaçlama ile böcek ve kemirgenlerden kurtulmakla kalınmıyor, aynı zamanda bu canlıların daha ileri bir zamanda yeniden mekânlara girmesi de engellenmiş oluyor. İlaçlama konusunda yeterli eğitimleri alan kişiler hemen her türlü mekânın ilaçlanmasında görevlendirilebilmektedir.

İlaçlamada Dikkat Edilen Konular Neler?

İlaçlama yapılacağı zaman hizmet verecek olan kişiler mutlaka önceden mekân hakkında bilgi almak zorundadırlar. Bu hizmetin hangi alanlarda verileceği önceden bilinmeli ve ona göre bir planlama yapılmalıdır. Yapılan plan doğrultusunda da ilaçlama için ekiplerin kurulması sağlanır. Bu ekiplerde görevlendirilen kişilerin sayısı mekânların büyüklüklerine göre belirlenmektedir.

Mekân çok büyük ise ilaçlama ekiplerinde yer alan kişi sayısı daha fazla olacaktır. Ancak yalnızca tek bir ev için hizmet talebinde bulunulmuş ise tek bir kişi de yeterli olmaktadır. Mekânın büyüklüğüne göre verilen hizmetin süresi değişmektedir. Ancak bir gün içerisinde hemen her mekânın ilaçlaması bitirilebilmektedir.

Dikkat edilen konulardan bir diğeri de ne tür bir kimyasal kullanılacağıdır. Kimyasalların kullanılması mekâna göre değiştiği gibi zararlının türüne göre de değişim göstermektedir. Her kimyasal her ilaçlamada tercih edilmemektedir.

İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İlaçlama fiyatları farklı kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar mekânın büyüklüğü, ilaçlamanın türü, zararlının miktarı gibi konulara göre belirlenmektedir. Ulaşılabilir fiyatlardan yapılan bu ilaçlamalarda her mekân için rahatlıkla hizmet alınabilmektedir. İlaçlama uygulamaları yalnızca mekânlar için yapılmaz. Aynı zamanda bahçeler, tarlalar, bağlar ve diğer tüm açık alanlarda da ilaçlamalar yapılabilmektedir. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde ilaçlama hizmeti almak son derece önemlidir. Bu konuda profesyonel olarak hizmet veren firmalardan yardım almak ise dikkat edilmesi gereken bir detaydır.  

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!