Temizlik Hakkında

Sizi Temizlik sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

İlaçlama sonrası Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik işlerinin okça titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ortamda bulunan mikropların temizlenmesi, çok daha hijyenik bir ortamda yaşanılması ve hastalıkların önlenmesi için temizlik işlerine önem verilmesi gerekir. Ev, iş yeri, apartman, bahçe ve site ilaçlaması sonrasında da temizliğin düzgün bir şekilde aksatılmadan yapılması gereklidir.

Temizlik düzgün bir şekilde yapılmadığı zaman direk hava ile temasınızda herhangi bir zarar oluşturmayacak olan kimyasal ilaçların farklı şekillerde ortamda ve gıdalar ile yan etki oluşturabilmesi oldukça muhtemel bir durum olmaktadır.

İlaçlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlaçlama işlemi öncesinde kullanılacak ilacın türüne göre dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar bulunmaktadır. İlk olarak sıvı ilaçlama yapılacaksa kesinlikle açıkta gıda maddesinin bırakılmamamsı gereklidir. Bunun yanında tabaklarını tencerelerin ve bu tarz mutfak eşyalarının toplanılıp üzerinin kapatılması gereklidir. Aynı zamanda ilaçlama sonrasında bu eşyaların kesinlikle yıkanılmadan kullanılmaması gerekir.

Sıvı ilaçlama işlemi kendi içerisinde kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu tür ilaçlama işlemi havalı pompa ya da el motoru ile yapılmaktadır. Kokulu ilaçlama işlemi yapılırken uygulama yapılacak alanda pencere ve kapıların kapalı bulunması gereklidir. Aynı zamanda ilaçlama işi bittikten sonra da bu alanların bir kaç saat boyunca kapalı tutulması gereklidir.

İlaçlama yapılan alan bir kaç saat havalandıktan sonra o yerde yaşayanlar tarafından kullanılabilir bir hale gelecektir. Kokusuz olarak yapılan ilaçlama işleminde bu tarz dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmamaktadır. Bunların haricinde jel olarak yapılan ilaçlamalarda herhangi bir ön hazırlığın yapılmasına ya da ilaçlama yapılacak olan yerin terk edilmesine gerek bulunmamaktadır.

İlaçlama İşleminden Ne Kadar Süre Sonra Temizlik Yapılmalıdır?

İlaçlama işlemi bittikten sonra temizlik aşamasına geçilmeden önce dikkate almanız gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. İlk olarak ilaçlama işlemi kokulu ilaçlama ile yapıldıysa ilaçlama yapılan alan havalandırıldıktan sonra gözle görülebilen yani açıkta olan yerler için ıslak temizlik yapmanızda herhangi bir sorun bulunmayacaktır.

Ancak gözle görülmeyen koltukların altları, mekanda bulunan dolapların içleri, yatak altları ve buzdolabının altı gibi alanlarda 15 gün kadar bir süre sonra ıslak temizlik yapmanız çok daha uygun olacaktır. Bu kadar süre beklenilmesinin nedenine baktığımız uzmanı haşere türlerinin bırakmış olduğu yumurtalar bu süre zarfında ortaya çıkacak ve onlarında temizlenmesi yapılmış olacaktır.

Jel ile ilaçlama işlemi yapıldığında ilaçlama işlemi bittikten sonra herhangi bir temizlik yapılmasına ya da rutin temizlik için belli bir süre beklenilmesine gerek bulunmaktadır. İstediğiniz zaman dilediğiniz gibi temizlik işlemini yapmanız mümkündür.

Kokulu ve kokusuz ilaçlama işleminin yapılmasından sonra firmamız temizlik işiniz profesyonel bir şekilde yapacaktır. Hem tüm haşereler hem de haşere yumurtaları temizlenerek evinizin tarafınıza teslimi yapılacaktır. İlaçlama işlemi yapıldıktan sonra herhangi bir kuşku duymadan evinizde rahat bir şekilde kalmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektedir.

Ev İlaçlaması Sonrasında Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

İlaçlama işlemi ev içerisinde de yapıldığı zaman temizlik diğer yerlere kıyas ile çok daha temiz bir şekilde yapılması gereklidir. Eşyaların, gıdaların ve evde bulunan diğer varlıkların kullanılan kimyasalın etkisine göre büyük bir titizlik içerisinde temizlenmesi gereklidir.

Bunun yanında ilaçlama sonrasında kısa bir süre içerisinde evinizde bulunan haşereler öleceği için bu haşerelerinde ortamdan uzaklaşması için temizlik işlemi şart bir durum olarak bulunmaktadır. İlaçlama işlemi yapılırken dip bucak olacak şekilde haşerenin girme ihtimali olan her yer ilaçlanmasından ötürü temizliğinde aynı şekilde büyük bir özen ile yapılması gerekir.

İlaçlama Sonrası Apartman Temizliği

İlaçlama işlemi yapıldıktan sonra apartman temizlik yapılırken ilk olarak ilaçlar hangi böyleye yoğun bir şekilde sıkıldıysa oraların hem böcekleri temizlenmek hem de ilaçlamaları yapılmalıdır. Fare gibi hayvanlardan dolayı ilaçlama yapıldıysa farenin oluşturmuş olduğu pislikte bu temizlik sırasında temizlenmelidir. Havalandırmalar yapılarak ilacın etkisi tam ortadan kaldırtmadan dip bucak temizliğe başlanılmamsında fayda bulunmaktadır.

İlaçlama İşlemi Sonrasında İş yeri ya da Fabrika Temizliği

İş yeri ve özellikle fabrikalar çok fazla eşyanın bulunduğu alanlardır. Buraların temizlik işinin yapılması diğer alanlara göre biraz daha yorucu olmaktadır. Ancak uzman bir şekilde çalışan temizlik firmamız fabrika temizliğini sorunsuz bir şekilde yapacaktır.

Fabrikaların ilaçlama işlemi yapılırken eşyaların örtülüp örtülmemesi konusunda kesinle bilgi almanız gerekli olacaktır. İlaç etkisine maruz kalması için örtülen eşyalarında yine ilaçlama sonrasında temizlenmesi faydalı olabilir. Aynı zamanda fabrikada bulunan makineler, araç ve gereçlerde düzgün bir şekilde temizlenmelidir. Firmamız fabrika temizliği için son derece titiz bir şekilde çalışıp talep etmeniz halinde tarafınıza profesyonel bir şekilde hizmet sağlayacaktır.

İş yeriniz fabrika tarzı değil de ofis şeklindeyse de aynı şekilde büyük bir temizlik gerekmektedir. Dolap, masa, sandalye sayısının fazla olması ve bunlar ile kimyasal ilacın temas etmesinden dolayı bu alanlar içinde detaylı bir temizlik yapılması gerekmektedir. İş yerinizin büyüklüğü fark etmeksizin profesyonel bir şekilde temizlik hizmeti alıp gönlünüz rahat bir şekilde işinize odaklanmak istiyorsanız aynı şekilde temizlik hizmetini firmamızdan alabilmeniz mümkündür. Hem kullanmış olduğumuz ekipmanlar hem de profesyonel ekibimiz gerekli yardım tarafınıza sağlayacaktır.

İlaçlama İşleminden Sonra Neden Ev Temizletme Hizmeti Alınmalıdır?

İlaçlama işlemi sırasında farklı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar kullanılırken ilacın türüne göre farklı yöntemler kullanılarak işlem yapılmaktadır. Profesyonel bir ilaçlama ve temizlik firması ile anlaşmanız halinde ilacın nerelere yoğun olarak uygulandığı, böceklerin nerelerde imha edildiği firma tarafından daha iyi bileneceği için sorunsuz bir şekilde temizlik yapılmış olacaktır.

Aynı zamanda ilaçlama yapan firma temizliğinde yapması durumda ilaçlama öncesine hangi eşyalara daha fazla dikkat edilmesi gerektiği, neleri üstünün kapatılıp nelerin kapatılmayacağı nelere hangi ilacın uygulanacağını daha rahat bir şekilde aktaracağı için sorunsuz bir şekilde eşyalarınıza zarar vermeden haşerelerden kurtulmanız sağlanacaktır.

İlaçlama İşleminden Sonra Temizlik Konusunda Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Firmamız tarafından hm haşere ilaçlama hizmeti hem de ilaçlama sonrasında temizlik hizmeti verilmektedir. Ev, iş yeri, okul, bahçe, apartman ya da site ilaçlama işlemini yapan firmamız ilaç işlemi bittikten sonra hiçbir yer atlamadan temizlik işlemini de tamamlamaktadır.

 Bunu yaparken hem kullanmış olduğumuz maddeler hem de ekipmanlar sağlığa herhangi bir zararı olmadığı tespit edilen maddelerdir. Aynı zamanda ekip arkadaşlarımız ilaçlama öncesinde hangi eşyaların kaldırılıp, hangisinin durması gerektiği ile ilgili gerekli olan bilgilendirmeleri yaparak eşyalarınıza olası bir zarar gelmesinin de öne geçecektir.

Temizlik sırasında hiçbir eşyanıza zarar gelmeyeceğinin ve eksiksiz bir şekilde dip bucak temizlik yapacağının garantisini veren firmamız ile çalışmak için tek yapmanız gereken bize ulaşmak olacaktır. Aynı garantileri ilaçlama konusunda da veren firmamız evinizde, iş erinizde ya da her nerede olursa olsun ortamda bulunan böceklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Unutmayın ki ilaçlama işlemi de bireysel olarak yapıldığı zaman kullanılan kimyasallardan dolayı farklı zararların doğmasına neden olmaktadır. Aynı şekilde temizlik işleminin de bilinçsiz bir şekilde ilaçlamadan sonra yapılması hem kullanılan ilacın etkisini azaltabilir hem de tam böcek noktalarını fark edemediğiniz için eksiz bir temizlik yapılmasına neden olabilir.

Böcek ve Haşere Türleri

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!