Apartman İlaçlama 

Ortak kullanım alanı olan apartmanlarda zaman zaman böcek ya da diğer zararlı haşereler ile karşılaşmak mümkündür. Apartmanlarda görülen böcekler, evin içerisinde olmadığından dolayı genellikle ciddiye alınmazlar.

Ancak unutulmamalıdır ki böcekler bir defa bir iç ortama ulaştıkları zaman, daha sonra kolayca yayılım gösterebilirler. Bu yüzden de apartmanda olsa bile böceklerle kesinlikle mücadele edilmesi gereklidir. Apartmanları böcek istilasından kurtarmanın en garantili yolu apartman ilaçlama hizmetine başvurmaktır.

Eğer böcekler sadece apartmanın belirli katlarında görülüyorsa, ilaçlama bu katlar ile sınırlı kalmalıdır. Genellikle de böcekler apartmanlarda at katlarda görülmektedir. Ancak böcekler üst katlara kadar ulaşmışsa, apartmanın tamamen ilaçlanması gereklidir.

Apartman Böceklerden Nasıl Korunur? 

Apartmanlar, genellikle kapısı açık iç ortamlardır. Bu nedenle de böceklerin sızması mümkündür. Bunun dışında kalorifer dairesi ya da zemin katlardaki çatlaklardan da böceklerin binalara sızması mümkündür. Böcekler genellikle pisliğin bol olduğu alanlara doğru hareket ederler. Bu yüzden de böcekleri apartmandan uzak tutabilmek için hem apartman çevresinin hem de apartman içinin temiz tutulması önemlidir.

Apartman ilaçlama binada bulunan böceklerin itlaf edilmesi açısından etkili bir yöntemdir. Ancak böceklerin binaya giriş yollarının tespit edilerek kapatılması, ilaçlama ile elde edilen başarının korunabilmesi açısından gereklidir. Apartmanların kapılarının sürekli olarak kapalı tutulması ve otomatik kapı açma sistemlerinin kullanılması da böceklerin binaya sızmalarını engellemek için başvurulabilecek bir diğer yöntemdir.