Dezenfeksiyon Hakkında

Sizi Dezenfeksiyon sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

Dezenfeksiyon

Son günlerde temizliğin her bakımdan önemli hale gelmesi kişilerin evlerinde ve iş yerlerinde temizlik çalışmalarına daha fazla önem vermesini gerekli hale getirdi. Özellikle salgın hastalıkların yaygınlık göstermeye başlaması ile birlikte el hijyeni ve dezenfektanlar büyük bir önem arz etmeye başladı.

Dezenfeksiyon çalışmaları sayesinde hem kişiler hem de mekânlar büyük çapta mikroplardan arındırılıyor hem de bu mikropların meydana getirdiği hastalıkların kişilere zarar verme riski tamamen ortadan kaldırılıyor. Uzmanların da üzerinde durduğu ve her bakımdan gerekli olan hijyen için dezenfeksiyon çalışmaları büyük bir önem taşımaktadır. Standartları yüksek bir dezenfekte çalışması ile mekanlarınız daha yaşanılır bir hale gelmektedir.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon en kısa tanımı ile yaşam alanlarında bulunan kişi sağlığını tehdit eden zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir. Bu işlem sayesinde hem mevcut zararlılar tamamen ortadan kalkar hem de bu zararlıların üremeleri tamamen durdurulmuş olur. Bu işlem yapılırken kişi sağlığına zarar vermeyen ancak zararlıları tamamen ortadan kaldıracak nitelikte kimyasallardan yararlanılmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemi için kullanılan kimyasalların seçiminde her zaman büyük bir titizlik gösterilmelidir. Bu uygulama sırasında kullanılan dezenfektanlar seçilirken mekânın boyutları ve hangi zararlılar için kullanılacağı da önem taşıyan konular arasında yer alıyor. Genelde jel şeklinde olan dezenfektanlar farklı şekillerde kullanılabildiğinden kullanım şekline de büyük bir önem verilmelidir.

Dezenfeksiyonların Kullanım Süresi

Salgın hastalıklar nedeni ile dezenfeksiyon işlemi ve dezenfektanlar büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Kullanılan dezenfeksiyon ürünleri hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de bu ürünlerin bir kullanım süresi olup olmadığıdır.

El dezenfektanı olarak kullanılan ürünlerin kullanım süresi vardır. Bu ürünler kullanılmaya başladıktan sonra yavaş yavaş etkilerini kaybetmeye başlar. İçerisinde bulunan alkol zamanla buharlaşmaya başlar ve ilk günkü kadar etki göstermez. Bu nedenle de el dezenfektanları açıldıktan sonra düzenli olarak kullanılıp zamanında tüketilmesi gereken ürünlerdir. Bu ürünlerin son kullanma tarihi de bilinmesi gereken bir konudur. Genelde üretildikten sonra üç yıl kadar bir kullanım süresi vardır.

Dezenfeksiyon Nerelerde Yapılır?

Dezenfeksiyon uygulaması çok geniş kapsamda yararlanılabilecek bir uygulamadır. Bu uygulamadan birçok mekân yararlanabiliyor. Özellikle yoğun olarak yaşanan ve hareketliliğin yüksek olduğu ortamlarda dezenfeksiyon kaçınılmaz durumlar arasındadır.

Hijyenin en iyi şekilde sağlanabilmesi için dezenfeksiyon işlemleri ilk olarak hastaneler gibi sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmektedir. Bu mekânlar dışında evlerde, iş yerlerinde, şirket binalarında, üretim atölyelerinde, büyük fabrikalarda, gıda ve ilaç üretimi yapılan yerlerde de dezenfeksiyon işlemi gereklidir.

İnsan yaşamının bulunduğu her yerde bu işlemlerin yapılması son derece önem taşımaktadır. Bu şekilde kişiler mikroplara karşı daha korumalı bir hale gelmektedirler. Ancak dezenfeksiyon işlemlerinin mutlaka yetkili ve profesyonel kurumlar tarafından yapılması da önemli olan bir detaydır.

Dezenfeksiyon İşleminde Profesyonel Firmalar

Dezenfeksiyon işlemi sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de bu uygulamanın mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gerektiğidir. Amatörce bu işlemlerin yapılması daha büyük sağlık riskleri ortaya çıkarabilmektedir. Dezenfeksiyon işleminin profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmesi bu uygulamanın daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte profesyonel olan kişiler hangi alanların daha riskli olduğuna da daha iyi hâkim olduklarından bu uygulamanın daha geniş kapsamda yapılmasına imkân yaratacaklardır. Dezenfeksiyon çalışmaları sırasında kişilerin çok fazla tercih ettiği firmalar arasından seçim yapılarak iyi bir hizmet almak mümkün olmaktadır.

Uygulamalar sırasında personeller farklı teknikler uygulayabilirler. Genelde mekâna göre yapılan bu uygulamalarda farklı kimyasallar da tercih edilebiliyor. Ancak her ne kimyasal tercih edilirse edilsin mutlaka kişi ve çevre sağlığını riske atmayacak ürünlerin tercih edilmesi sağlanıyor.

Dezenfekte Çalışmalarında Kurumsal Firmalar

Dezenfeksiyon çalışması yaptırmayı düşünenlerin mutlaka alanında profesyonel firmalarla çalışması gereklidir. Standartları yüksek olan bir firma ile çalışmak hem daha etkili bir hizmet almanızı sağlar hem de son derece yüksek standartlarda bir hijyen yaratmaya yardımcı olur. Dezenfekte çalışmaları sırasında her alanın titizlikle elden geçirilmesi gerekiyor. Bu duruma önem verilmediğinde yapılan çalışmalardan iyi bir sonuç almak pek de mümkün olmuyor.

Hijyen çalışmalarının yapılabilmesi için dezenfekte uygulaması yaptırmak isteyenler bu alanda hizmet veren kurumsal firmalardan destek alabilirler. Kurumsal firmalar mutlaka sertifikası ve onayı olan kimyasalları kullanarak hizmetler sunuyor. Bu hizmetler sayesinde aradığınız sağlıklı yaşama daha rahat şekilde kavuşabiliyorsunuz.

Dezenfeksiyon Neden Önemlidir?

Dezenfeksiyon çalışmalarının önemi son derece büyüktür. Bu uygulamalar sayesinde kişiler hastalık ve mikrop gibi zararlı durumlardan daha iyi korunma imkânı bulmaktadırlar. Çeşitli hastalık durumları karşısında tedirgin olan kişiler etkili kimyasallar ile yapılan dezenfeksiyon çalışmalarına başvurabilirler. Bu çalışmalar sayesinde yaşam alanları daha yaşanılır bir hale geliyor. Aynı zamanda kişiler üstlerindeki tüm tedirginlikleri atma imkânı buluyorlar. Dezenfeksiyon işlemi sırasında son derece önem verilen konular vardır. Bunlara dikkat edildiği müddetçe kişi sağlığını tehdit eden hiçbir zararlı durum bertaraf edilmiş olur.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi hastalık başladıktan sonra uygulanabileceği gibi hastalık öncesinde ve sonrasında da uygulanabilmektedir. Bu işlem yapılırken hastanın bulunduğu oda, kullandığı eşyalar, hasta ilgilenen personel, yattığı yatağa ve döşemeye uygulanmaktadır. Bu uygulama sırasında kapalı alanlarda yapılan dezenfekte çalışmaları buhar ile ya da püskürtme yöntemi olan anstiseptik eriyikler ile gerçekleştirilmektedir.

Kıyafetlerin ve eşyaların dezenfekte işlemleri sırasında daha çok buhar kullanılırken kuru ısı ile çalışan eütvler de kullanılabilmektedir. Uygulamalar sırasında daha çok gaz halde olan kimyasallar, sıvı hale olanlar ya da katı formda olan kimyasallar tercih edilmektedir.  Uygulama esnasında tercih edilen dezenfektanların mutlaka kişi sağlığına zarar vermemesine dikkat edilmektedir.

Dezenfektanlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılan dezenfektanlar sıradan seçilmemesi gereken önemli kimyasallardır. Bu kimyasalların uygun şekilde seçilmesi, ne kadar kullanılacağı, ne tür mikroorganizmalarda kullanılacağı büyük bir önem taşıyor.

Yeterli miktarda ve süre boyunca kullanılmayan dezenfektanlar mikroorganizmaları etkilemezler. Bununla birlikte etkilenmedikleri gibi yetersiz olan dezenfektan nedeni ile bünyeleri daha da güçlenir ve bir zaman sonra etkilenmez bir hale de gelebilirler.

Dezenfekte çalışmaları için iyi bir firma ile çalışmak bu bakımdan büyük bir önem taşımaktadır. Mikroorganizmaların sayısı, yaşı, karakteri ve mutasyona uğrama özelliklerine göre firmalar bu alanda daha profesyonel şekilde çalışmalar ortaya çıkarmaktadır. Kişilerin sağlıklı bir yaşam için belirli periyotlarda hizmet almasında büyük bir önem vardır. Özellikle hastane gibi sağlık kuruluşları ya da okul ve avm gibi ortamların daha da büyük bir titizlik göstermesi gerekmektedir.

Dezenfeksiyonu Etkileyen Faktörler

Dezenfeksiyon çalışmalarını etkileyen birtakım faktörler vardır. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dezenfeksiyon süresi
  • Ortamın sıcaklık derecesi
  • Dış maddeler
  • Uygulama teknikleri
  • Mikroorganizmalarla direkt temas

Bunların yanında ortamın pH değeri gibi faktörler de dezenfeksiyon çalışmalarında büyük bir etkendir. Kullanılacak olan dezenfektanlar da bu faktörlere göre seçilen ürünlerdir. Yüksek, orta ve düşük seviyede dezenfektan türleri arasından seçim yapılırken kişiler yapılacak uygulamanın tüm detayları göz önünde bulundurulmaktadır. Bu nedenle de bu alanda hizmet alınırken kişilerin mutlaka titiz çalışan ve bu alanda gerekli yetkinliğe sahip olan firmalardan destek alması gereklidir.

Böcek ve Haşere Türleri

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!