Pest Control Hakkında

Sizi Pest Control sorunlarınızdan kurtarmak için planlamanıza, hazırlamanıza ve korumanıza yardımcı olacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Aylık Periyodik Bakım Alarak % 30 Daha Avantajlı Olacağınızı Biliyormuydunuz ?

Firmamız Bünyesinde Bulundurduğu Profesyonel İlaçlama Personelleri ile Sorunlarınızı Kökünden Çözümler, " Bakanlık Onaylı " İlaçlarımızla da Sağlığınıza Hiçbir Zarar Vermeden Süreçlerinizi Yönetiriz.

Pest Control

Son yıllarda kişi sağlığını tehdit eden zararlılarla mücadelede yeni nesil yöntemler geliştirilmektedir. Bu yeni nesil yöntemler sayesinde hem son derece kolay şekilde bu zararlılardan kurtulmak mümkün hale geliyor hem de kısa sürede daha yaşanılır mekânlara kavuşma imkânı elde ediliyor. Ancak böcek ve kemirgenlerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu uygulamalar tamamen profesyonellik gerektirmektedir. Pest control de bu mücadelelerden biri olarak adlandırılabilir.

Pest control haşere çeşitlerinin ne tür alanlarda yaşadığını, barınma ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını ve beslenme özelliklerini araştırarak çeşitli şekillerde mücadele etmeyi amaçlayan çalışmaların tümüdür. Bu uygulamalar sayesinde mekânlarda gezinen ve yaşam kalitesini tamamen düşüren haşerelerden kolayca kurtulmaya yarayan faaliyetlerdir.

Haşere Kontrolünde Hangi Canlılar Bulunuyor?

Pest kontrol sürecinde dikkate alınan canlı türleri birden fazladır. Bu canlı türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Hamam böcekleri ve türleri
  • Fareler ve diğer tüm kemirgen türleri
  • Sinek türleri
  • Bit, kene ve güve türleri
  • Örümcek ve arı türleri
  • Tahtakuruları, akrepler ve pireler

Bu haşere ve kemirgenler için pest control kapsamında uygulanan yöntemler son derece kalıcıdır.

Pest Control Sürecinde Neler Yapılıyor?

Pest kontrol sürecinde zararlıların yok edilmesi için rastgele uygulamalar yapılmıyor. Aksine bu süreçte tamamen planlı bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmalar ışığında ise öncelikle zararlılar için keşif yapılır ve bulundukları yerler, miktarları, çoğalma hızları tespit edilir.

Daha sonra bu zararlılar hakkında bir eğitim ve bilgilendirme süreci başlatılır, daha sonra uygulama ve imha aşaması gelir. Bu aşamadan sonra ise kontrol yapılarak çeşitli gözlem çalışmaları ile tükenip tükenmedikleri tespit edilir. En son raporlama yapılarak mekân sahiplerine bilgiler verilir. Pest control işlemleri tamamen alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Pest Control Avantajları Neler?

Pest kontrol uygulamalarının birçok farklı avantajı olduğundan bahsedilebilir. Bu avantajlar arasında ilki zararlılarla mücadelenin belirli bir plan çerçevesinde verilmesini sağlamasıdır. Rastgele ya da eski yöntemlerle bir mücadele yerine yeni nesil yöntemler kullanılarak ve tamamen bilinçli şekilde yapılan pest kontrol son derece etkilidir.

Bilinçli çalışanlar tarafından da yapılan bu uygulamalar önce araştırma sonra da uygulama evreleri ile gerçekleştirilmektedir. Böceklerin konakladığı alanlar tespit edilir, yumurtlama evresinde olup olmadıkları araştırılır ve ileride ne kadar zararlı olabilecekleri araştırılır. Bu aşamalardan sonra ise kişilerin hayati riski oluşmadan bir çalışma yapılarak mekânlardan tamamen yok edilmesi sağlanır.

Bununla birlikte yapılan tüm bu çalışmalar tek bir an için değil çok uzun sürelerde etkili olması için gerçekleştirilmektedir. Kısacası yapılan böceklerle mücadele kapsamında uzun bir süre bu böceklerin mekânlara ya da istenilmeyen yerlere gelmesi engellenmiş oluyor. Böcek ilaçlama yöntemlerinin etkili olabilmesinde bilinçli olmak ve en iyi kimyasalları kullanmak son derece önemlidir.

Pest Control Çalışmalarının Önemi

Böceklerle mücadelede yalnızca çeşitli uygulamaların kullanıldığı pest kontrol uygulamalarında profesyonel olunmadığında başarılı olmak mümkün değildir. Bu faaliyetler sırasında her işlem adımının titizlikle gerçekleştirilmesi gerekiyor. Kimyasal yöntemler kullanılmasına rağmen birçok ilaçlama yönteminde başarıya ulaşılamamış olması aslında sorunların ana nedenlerine inilememiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Pest kontrol faaliyetlerinde haşere oluşumunun ana nedenlerine iniliyor ve bu nedenlerin kökten çözümlenmesine imkân yaratılıyor. Sorunu tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen profesyoneller bu amaç doğrultusunda kimyasal yöntemler dışında da çeşitli yöntemler geliştirmeye çalışarak böcek oluşumunun önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Riskleri tamamen ortadan kaldırmak için belirli bir düzen içerisinde çalışmaya da özen gösterilmektedir.  

Pest Kontrol Çalışmalarının Aşamaları

Pest kontrol çalışmalarının aşamaları şu şekildedir:

  • Gözlem ve İnceleme Aşaması

Pest kontrol faaliyetlerinde ilk adım öncelikle gözlem ve inceleme aşaması uygulanmaktadır. İşletmelerde ya da evlerde haşere riskleri tespit edilir. Bu aşamada haşerelerin türleri, yoğunluk dereceleri ve ne kadar riskli oldukları hakkında detaylı bilgiler edinilir.

  • Ana Nedenler Tespit Edilir

Tüm gözlem ve inceleme aşamaları sonrasında da zararlıların biyolojik yapıları incelenir, alışkanlıkları belirlenir. Bu özellikler göz önünde bulundurularak bu canlıların üremesindeki ana nedenler ortaya çıkarılır.

  • Pest Kontrol Faaliyetlerinin Uygulanması

Pest kontrol uygulamaları sırasında mekânlarda bulunan haşerelerin uygun şekilde yok edilmesi işlemleri yapılır. Bu aşamada haşereler tamamen kontrol altına alınmaktadır.

Pest Kontrol Eğitimi Nedir?

Evlerde ve iş yerlerinde bulunan haşerelerle mücadelede yeni nesil yöntemlerden biri olan pest kontrol belirli bir eğitim sürecini gerekli kılmaktadır. Etkili bir mücadele için firmalar müşterileri ile işbirliği yaparak gerekli çalışmaları oluşturmalıdır. Bu süreçte firmalar müşterilerine hem yazılı hem de sözlü olarak haşere konusunda detaylı bilgiler sunmak durumundadır.

Haşere oluşmasına ve çoğalmasına katkıda bulunan koşulların tamamen ortadan kaldırılmasında müşterilere çeşitli konularda bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgiler içerisinde yalıtım, depolama, hijyen, aydınlatma gibi konularda bilgiler verilmek durumundadırlar. Çalışmalar sırasında hassasiyet son derece önemlidir. Aynı zamanda işletme çerçevesinde herkesin bu uygulamalardan haberdar edilmesi gerekiyor.

Pest Kontrol ve İlaçlama Arasındaki Farklar

Her ne kadar zararlılarla mücadelede ilaçlama ve pest kontrol aynı amacı taşıyor olsa da pest kontrol çok daha farklı uygulamalar içermektedir. Sıradan bir ilaçlama olarak değerlendirilmemesi gereken pest kontrol faaliyetlerinde daha hızlı ve bilinçli şekilde hareket etme amaçlanmaktadır. Kimyasal olmayan yöntemlerin daha fazla ön plana çıktığı pest kontrol faaliyetlerinde haşere oluşumuna neden olacak tüm faktörlerin de ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Bununla birlikte yapılan tüm faaliyetler sonrasında mutlaka müşteriye raporlama yapılarak durumlar hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır. Bu uygulamalar sırasında yalnızca haşere ile mücadele amaçlanmaz aynı zamanda müşteriye de konu hakkında detaylı bilgiler verilerek haşere karşısında daha bilinçli olması sağlanır.

Pest Kontrol Uygulamalarından Nerelerde Yararlanılır?

Haşere ile mücadelenin en etkin yöntemlerinden biri olan pest kontrol faaliyetleri çok geniş bir alanda tercih edilmektedir. Birçok mekânda kullanılan bu yöntemler son yılların en çok tercih edilen haşere mücadele yöntemi denilebilir.

Pest kontrol uygulamalarının yararlanıldığı yerler arasında gıda fabrikalar, endüstriyel işletmeler, ilaç fabrikaları, avm ve iş merkezi binaları, sağlık kurumları, cateringler, restoran ve kafeler, eğitim kurumları binaları, site ve özel konutlar, şirket binaları, spor ve eğlence merkezleri sayılabilir. Bu mekânlarda yapılan bir pest kontrol faaliyeti sayesinde kısa bir süre içerisinde tüm haşerelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu haşerelerin tamamen ortadan kaldırılması da bu faaliyetlerin en büyük artısı olarak değerlendirilmektedir.

Pest Kontrol Fiyatları

Son yıllarda haşere ile mücadelenin en etkili yöntemlerinden biri olmayı başaran ve tamamen bilinçli olarak gerçekleştirilen pest kontrol yöntemlerinde standartlar oldukça yüksektir. Müşteri gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan bu uygulamalarda firmalar en iyi şekilde hizmet veriyor ve haşereden kesin yöntemlerle kurtulmayı amaç ediniyor.

Bu uygulamalar da diğer haşere mücadelelerinde olduğu gibi belirli fiyat ölçeklerinde gerçekleştiriliyor. Ancak ulaşılabilir fiyatlarla yapılan pest kontrol çalışmaları ulaşılamayacak hizmetler değildir. Hemen her mekân için yapılabilen bu çalışmalar sayesinde böceklere kökten çözümler üretmek mümkündür. Bu faaliyetlerin fiyatları ise yapılan çalışmanın maliyetine ve alanın genişliğine göre değişmektedir. Alanında profesyonel firmalarla çalışmak her zaman kesin bir sonuç vermektedir.

Böcek ve Haşere Türleri

Çok Yüksek Riskli Alanlar: Lokal müdahale odası ve bu alanlar içinde bulunan veya bu alanla ilişkili olan koridor, depo, toplantı odası, büro ve personel odalarıdır. Bu alanlarda en üst düzeyde, sık ve etkin temizlik yapılmalıdır.

Kemirgenler çevreye yaydığı mikroorganizmalar sebebiyle zararlı hastalıklara yol açar. Leiurus Grup olarak hayvanların, çevrenin ve insanların güvenliği için kemirgen öldürücü yemler, mekanik sistemler ve kovucular gibi en etkili yöntemlere ve donanım ürünlerine sahibiz.

Leiurus Group Pest Control, Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Hizmetleri olarak, kullandığımız ilaçlar tamamen güvenilir, %100 garantili; leke ve koku bırakmayan ilaçlardır..

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, kendi ihtiyaçlarımız olarak önemsiyoruz. Sadece hizmet veren bir şirket olarak değil, ev/mekan sahibi gibi düşünüyor ve hareket ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini paylaşıyoruz, mağduriyetlerini en hızlı ve etkili yöntemlerle gidermek için bütün bilgi ve birikimlerimizi kullanarak sonuca ulaştırıyoruz – böylece mağduriyetlerini paylaştığımızı biliyorlar.

10 yılı aşkın tecrübemizle İstanbul genelinde siz müşterilerimize böceklerden arınmış ve huzurlu bir hayat sunmak için mücadele ediyoruz. İşinde uzman ekibimize her daim güvenebilirsiniz..

Aklınızda Bulunsun

Firmamız Kurulduğu Günden Bu Yana Binlerce Müşterisine % 100 Başarılı Uygulamalar Sunmuş, Hali Hazırda Periyodik Olarak Hizmet Verdiği Yüzlerce Kurumsal Müşterisi Vardır.

Böcek İlaçlama-Hemen Ara.!