Bahçe İlaçlama 

Bahçeler, ev içinin sıkıntılı ve kasvetli ortamından kurtulmak, temiz hava ile biraz olsun baş başa kalabilmek açısından oldukça avantajlıdır. Ancak zaman zaman bahçelerde görülen böcek istilaları, bahçelerin kullanılamaz hale gelmesine neden olabilmektedir.

Esasında doğal yaşam içerisinde böceklerin de var olduğu bir gerçektir. Ancak inşaların yaşam alanlarında bu canlıların görülmesi tedirgin edici bir durumdur. Bu nedenle de böceklerle mücadele edilmesi önemli bir husustur.

Bahçeleri istila eden böcekler ile mücadele etmek için en doğru yöntem bahçe ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde bahçede bulunan böceklerin türü tespit edilir ve buna yönelik ilaçlama uygulaması yapılır.

Bahçe İlaçlama Bitkilere Zararlı Mı? 

Bahçelerde kişilerin kendileri için bir şeyler yetiştirmeleri ya da göze güzel görünen çiçeklerin bulunması mümkündür. Bu durum bahçe ilaçlama hizmet almak isteyen kişilerin kafasını karıştırmaktadır. Ancak bahçelerin ilaçlanması için kullanılan ilaçların, bitkiler üzerinde öldürücü herhangi bir etkisi yoktur.

Bu ilaçlar insan sağlığı açısından da zararlı değildir. Ancak yine de bahçedeki bitkilerden yenilecek olanlar varsa, yenilmeden önce mutlaka iyice yıkanılmalıdır. Gerekli tedbirlerin alınması durumunda bahçeler için yapılan ilaçlama yönteminin herhangi bir zararı yoktur.

Bahçelerde ilaçlama yöntemi sayesinde yüzde yüze varan oranlarda böceklerden kurtulmak ve daha rahat bir bahçe sefası sürebilmek mümkündür. Ancak temelli olarak bahçelerin böceklerden arındırılması, bahçelerin doğal bir ortam olması nedeni ile neredeyse mümkün olmayan bir durumdur.