Fabrika İlaçlama

İlaçlama ihtiyacı duyan en önemli yapılardan biri fabrikalardır. Fabrikalar farklı materyalleri birarada barındıran ve korunması gereken eşyaları içeren alanlardır. Bu gibi yapılarda steriliteyi sağlayan en önemli işlem fabrika ilaçlama işlemidir.

Gıda, deterjan, metal farketmeksizin her fabrikanın rutin aralıklarla ve gelişmiş tekniklerle ilaçlanması, faaliyet devamlılığı niteliği taşır. Sürekli hijyenik olma açısından kontrolleri yapılan bu işletmelerin böcek ve haşerelere karşı ilaçlanması şarttır.

Özel standartları taşıması gereken fabrikaların ilaçlanma işi de özel bir kalite gerektirir. Makine ve teçhizatların düzenli çalışmasında da fabrika ilaçlama işleminin kalitesi ön plana çıkacaktır.

İlaçlama işleminin makine, araç ve gereçlere zarar vermeyici bir yapıya sahip olması ve aynı zamanda haşere, bakteri ve virüsleri de yok etme kapasitesine sahip olması gerekecektir. Bu kapsam, kaliteli ilaç skalasının varlığını ve iş bilincini de edinmeyi sağlamalıdır.

Fabrika İlaçlamanın İşçi Sağlığı Açısından Önemi 

Fabrikalar çalışan işçi sayısı bakımından da yoğun alanlardır. fabrika ilaçlama hizmeti alınırken bu detayın atlanmaması önem taşır. Hem işi sekteye uğratmayıcı hemde sağlığa zarar vermeyen ilaçlar, böcek ve haşereleri de yok edici yapıya sahip olmalıdır.

Bu sebeple ilaçlama hizmeti alınacak firmanın faaliyet ve çalışmaları detaylı olarak incelenmelidir. Güvenilir oluşundan emin olunmalı, ilaçlama hizmetinin kalitesi tescillenmiş olmalıdır. Özellikle son dönemde yaşanan koronavirüs salgınına engel olmak için fabrika gibi tüm atölyelerde rutin aralıklarda ilaçlama hizmeti almak şarttır.